Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - utility (7)

aktualizováno 
Pokud často pracujete s několika soubory najednou, pak se vám bude jistě hodit výkonný správce paměti vašeho PC. Detailní informace o podporovaných funkcích procesoru vám podá výborná utilitka z české dílny. A pro toho, kdo rád surfuje na internetu, máme prográmek, s jehož pomocí se již nikdy nebude bát příchodu nadřízeného.

Opět jsme pro vás připravili skvělé programy, o kterých se domníváme, že by byla škoda je nevyzkoušet. Tyto malé, ale užitečné aplikace vám leckdy pomohou nastavit zdánlivě nenastavitelné funkce operačního systému.

Přední příčky Stahuj

Minulý týden byla uvolněna další generace oblíbeného P2P klienta Kazaa. Sdílení dat na internetu v žádném případě není na ústupu, jak by se mohlo zdát. Společnost Sharman jde do boje s novou verzí Kazaa , která se ihned po vypuštění stala jedním z nejvyhledávanějších produktů na internetu. Více o novém P2P klientu v článku "Kazaa v2 aneb zaKázaané ovoce chutná nejlépe (recenze)". Velmi podobně si také vedly očekávané Detonátory grafických karet nVIDIA. Poslední verze v sobě zahrnovala nejedno vylepšení, ale byla určena jen operačním systémům Win 2000 a XP. Společnost nVIDIA na nové verzi Detonátorů zapracovala a prakticky po měsíci vydala další ovladače již pro všechny Windows. Funkcím nové verze se věnujeme v článku "Detonátory ve verzi 40.71. Jaké jsou?".

Programový výběr 

Asi každý uživatel počítače se již někdy dostal do situace, kdy potřeboval znát některé informace o procesoru a jeho výkonu. Pro zjištění těchto údajů vám jistě dokonale poslouží prográmek Test CPU. V programu se dá zjistit velké množství jednotlivých parametrů (frekvence, typ...). Cacheman je perfektní utilita pro správu vaší paměti. Optimalizuje nastavení diskové vyrovnávací paměti, čímž snižuje frekvenci odkládaných dat na pevný disk. Dochází tak ke zvýšení výkonu operačního systému. Software FontList vám podá přehled o nainstalovaných fontech ve Windows. Hrajete na pracovišti počítačové hry? Kontroluje vás často šéf? Nainstalujte si prográmek Šéfik jde! Kombinací několika kláves aplikaci lehce a rychle minimalizujete do tray lišty. V úplném závěru najdete ještě další dva programy, které by vám jistě neměly uniknout. 

Databáze Stahuj je denně aktualizována a objevují se zde ty nejlepší programy a utility, které by vám určitě neměly uniknout. Jednotlivé programy jsou v databázi tříděny podle oblastí, do nichž spadají. Nechybí u nich krátký popis či další užitečné údaje (velikost souboru, výrobce). Program můžete oznámkovat. Věříme, že si ze seznamu, případně samotné rubriky vyberete software, který pro vás bude užitečný...

TOP programy v uplynulém týdnu z oblasti: Programy

Zaměření

Programy

Název

Download Accelerator PLus

KaZaa Lite

KaZza Media Desktop

Verze

5.3.0.0

2.0

2.0

Popis

Stahovač, který nestahuje pouze jednu, ale zároveň čtyři části souboru, které se po dokončení zkompletují a jsou plnohodnotné.

Program pro sdílení souborů s ořezanou veškerou reklamu a spyware, s mnohem účinnějším vyhledáváním multimediálních souborů.

Nová generace P2P klienta sítě FastTrack pro sdílení jakéhokoliv typu souborů prostřednictvím internetu.

Více na...

Technet.cz

Technet.cz

Technet.cz

Velikost

1.6 MB

1.8 MB

2.2 MB

Staženo celkově/týdně

6094x/563x

336x/336x

188x/188x

Stahujte na

URL - Stahuj

URL - Stahuj

URL - Stahuj

Oficiální stránky

SpeedBit Ltd.

Sharman Networks

Sharman Networks

TOP programy v uplynulém týdnu z oblasti: Utility

Zaměření

Utility

Název

Detonátory

Micro DVD

BSPlayer

Verze

40.71 (W2K - 9x/ME)

1.2

0.85

Popis

Nová verze detonátorů pro grafické karty nVIDIA. Ovladače verze 40.71 jsou oficiálně certifikované společností nVIDIa, ale nejsou schválené Microsoftem. 

Softwarový přehrávač video a hudebních souborů. Přehrávač podporuje titulky.

Přehrávač DivX souborů, s podporou externích titulků a skinů.

Více na...

Technet.cz

Technet.cz

Technet.cz

Velikost

15.0 MB

2.2 MB

0.9 MB

Staženo celkově/týdně

260x/260x

2883x/140x

95x/95x

Stahujte na

URL - W2K , URL- 9x/ME

URL - Stahuj

URL - Stahuj

Oficiální stránky

nVIDIA

Tiamat Software

BSPlayer

Pro tento týden Technet.cz doporučuje následující programy:

Test CPU 0.96

Český program pro diagnostiku a jednoduchý test výkonu procesoru a paměti. Jeho předností je kvalitní galerie procesorů. Podá vám informace o typu, modelu, seriovém čísle procesoru a řadu dalších potřebných detailů procesoru. Program dále disponuje obsáhlou databází všech procesorů od 386, bohužel končící u Pentia III E a AMD Athlon.

 • Stahujte na této adrese (0.57 MB).
 • Cacheman 5.11

  Pomocí tohoto programu dokážete vyladit vyrovnávací paměť. Majitelům starších operačních systémů Windows podá informace o obsažené a virtuální paměti. Pomocí Cachemanu lze výrazně ovlivnit správu všech pamětí a zrychlit výkon počítače.

 • Stahujte na této adrese (0.8 MB).
 • FontList

  Vytvoří soubor se vzorky nainstalovaného písma v počítači. Pro snadnou orientaci tak budete mít přehled fontů kdykoliv k dispozici. Program FontList vygeneruje RTF soubor s přehledem instalovaných fontů. Tento přehled je potom možné otevřít např. v Ami Pro nebo případně ve Wordu, upravit dle potřeby a vytisknout.

 • Stahujte na této adrese (0.2 MB).
 • Šéfík jde! 1.0 

  Hrajete si v práci nebo surfujete na internetu na úkor výkonu? Nebo jen potřebujte tajně dělat jinou práci? Pak tedy možná využijete aplikaci, která vám pomocí klávesové zkratky schová aplikaci ve Windows. A váš nadřízený na to nepříjde. Až odejde, jednoduše aplikaci obnovíte a nerušeně pracujete (hrajete) dál.

 • Stahujte na této adrese (0.2 MB).
 • Pic2Pic v1.2 

  Konvertujete často obrázky do různých formátů? Pak není nic jednoduššího než si nainstalovat tento program. Nejenže vám převede oblíbené obrázky do jiného formátu, ale dokáže se postarat i o kompresi nebo pootočení konvertovaného souboru.

 • Stahujte na této adrese (0.5 MB).
 • mp3DirectCut 1.25

  Program umožňující editovat MP3 soubory bez nutnosti dekomprese na PCM formát. Nehrozí zde ztráta kvality dekompresí a kompresí formátu MP3. Ovládání je jednoduché, přehledné a snadno pochopitelné. Umožňuje změnu hlasitosti určeného výběru, vyřezávání nebo přesouvání označeného výběrů.

 • Stahujte na této adrese (1.25 MB).
 • Audio a MP3 programy

  Morpheus a SongSpy XE, DJské mixpulty, aktuální verze oblíbeného CD ripperu Easy CDDA Extractor 5.03, software pro přehrávání a grabování DVD WhiteTiger Studio Plus, vypalovací utilitu CDRWin 3.9B a mnoho dalších zajímavých programů.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy zde.
 • Přímý odkaz do rubriky Stahuj.

    

  Autor:


  Nejčtenější

  Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

  Britský matematik Michael Atiyah (2018)

  Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

  Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

  Budoucnost

  Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...  Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

  Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

  Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

  Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

  Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

  Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

  Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

  Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

  Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

  Další z rubriky

  Revoluce pro programátory, nebo otravná funkce? Facebook ukázal SapFix

  Facebook hodlá spustit vlastní kryptoměnu.

  Facebook představil nástroj, který využívá prvky strojového učení k tomu, aby usnadnil práci programátorům. Konkrétně...

  Neinstalujte konkurenci, žadoní Windows 10. Tady máte „rychlejší Edge“

  Okno, které se testerům Windows 10 ukáže, když instalují konkurenční prohlížeč

  Testovací verze Windows 10 ukázala další pokus Microsoftu nalákat uživatele k jejich novému prohlížeči Edge. Někteří...

  Nechte tablet změřit okolní hluk nebo prověřit bezpečí vaší sítě

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte výborné přehrávače videa a hudby nebo aplikaci na kontrolu zabezpečení zařízení připojených k domácí síti...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz