Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - vytváříme HTML stránky

aktualizováno 
Chcete-li mít své vlastní stránky na internetu, pak se vám zcela jistě bude hodit rychlý a kvalitní HTML editor, který vám s jejich tvorbou pomůže. Díky tomuto nástroji je návrh a vytvoření stránek doslova a do písmene hračkou.

Dokumenty ve formátu HTML se během několika posledních let velice rozšířily, staly se nepsaným fenoménem pro rozšíření internetu. Pro jejich jednoduché vytváření či editaci slouží tzv. HTML editory. Tyto nástroje pomohou zejména těm, kteří se s programováním stránek v HTML kódu teprve seznamují či začínají.

Softwarový týden
Minulý týden jsme vinou speciálního vydání přišli o souhrn softwarového přehledu, proto si to dnes vynahradíme. Před 14 dny společnost DivXNetworks uvolnila k veřejnému testování novou verzi videokodeku DivX Beta 5.0.4 Schizo. Ta se již tento týden navíc dostala do třetí fáze testování. Příznivci linuxové distribuce Mandrake obdrželi ve verzi 9.1 nové funkce, mezi ty nejvýznamnější patří např. podpora Wi-Fi, ACPI a NTFS souborového sytému. O dalších novinkách se informujte v této aktualitě. Microsoft si s námi minulý týden také pěkně pohrával. Po uvolnění a následném stažení rozhraní DirectX 9.0a (jen síťová instalace), se zmíněná verze opět objevila na FTP společnosti, a to hned druhý den. Navíc již brzy se jí máme dočkat i v podobě plného stažení na disk. Grafický gigant nVIDIA po delší době konečně uvolnil druhou verzi detonátorů karet GeForce FX. Více o aktuální verzi 43.45se dozvíte v tomto článku. Také videokodek XviD se dočkal aktualizace v podobě XviD Nic´s kodek Build 30-03-2003. V závěru týdne programátoři Ahead vypustili další verzi vypalovacího software Nero Burning ROM, tentokrát s označením 5.5.10.20, a u Nullsoftu finišují práce na Winamp 2.9- více zde

Vytváříme HTML stránky
Zejména zkušenější příznivci HTML stránek si zcela jistě vybavují doby, kdy k vytváření stránek používali zejména poznámkového bloku. Tyto časy jsou již nenávratně pryč, a tak se i na poli tvorby HTML kódu strhla doslova bitva o to, kdo zaujme pozici nejlepšího editoru. Tomu totiž nesmí chybět: vizuální tvorba (WYSIWYG - zejména pro začátečníky), zvýrazňování kódu, syntaktická kontrola, podpora nejnovějších standardů a nápověda s popisem syntaxu. V dnešním přehledu také (jako obvykle) nechybí ani software, vytvořený českými autory.

TOP programy v uplynulém týdnu:

Zaměření

Internet-programy

Název

K-lite

Nero Burning ROM

SAFESEX

Verze

1.3 Final

5.5.10.20

-

Popis

Marně hledáte na internetu různé kodeky pro přehrání video souboru? Již nepátrejte. Zkuste instalační balík K-lite, který obsahuje všechny pěkně pohromadě.

Nero je dnes komplexním balíkem programů, který kromě vypalování zvládá řadu dalších věcí včetně moderních metod komprimace zvuku. Umožňuje vytvořit prakticky libovolný druh CD a DVD.

Stahovač, který nestahuje pouze jednu, ale několik částí souboru zároveň, které se po dokončení zkompletují a vytvoří plnohodnotný celek. Tímto procesem se download urychlí.

Více na...

Technet.cz

Technet.cz

Technet.cz

Velikost

3.8 MB

13 MB

77 kB

Staženo celkově/týdně

4699x/271x

4680x/513x

405x/405x

Stahujte na

URL - Stahuj

URL - Stahuj

URL - Stahuj

Oficiální stránky

K-lite

Ahead

Nullsoft Inc.

Databáze Stahuj je denně aktualizována a objevují se zde ty nejlepší programy a utility, které by vám určitě neměly uniknout. Jednotlivé programy jsou v databázi tříděny podle oblastí, do nichž spadají. Nechybí u nich krátký popis či další užitečné údaje (velikost souboru, výrobce). Program můžete oznámkovat. Věříme, že si ze seznamu, případně samotné rubriky vyberete software, který pro vás bude užitečný...

Macromedia HomeSite 5 - shareware
Tento editor vždy patřil mezi nejpoužívanější nástroje na tvorbu jak jednoduchých, tak i komplexních webových stránek. Díky režimu automatického zadávání kódu může vaši práci velice zjednodušit. Díky validátoru si vytvořený kód můžete nechat ihned překontrolovat. Patří mezi špičku svého oboru s výbornou nápovědou.

 • Stahujte na této adrese (16.4 MB).

  CoffeeCup HTML Editor 9.5 - shareware
  Po dlouhé době nová verze rychlého HTML editoru firmy CoffeeCup Software. Nabízí náhled na podobu stránek v reálném čase, obsahuje Expresso FTP pro snadný přístup k úložnému prostoru na FTP serveru, správce obrázků s jejich rychlým vkládáním do stránek, průvodce tvorbou Flash efektů a zapisování tagů a Web Page wizard pro začátečníky.

 • Stahujte na této adrese (6.9 MB).

  BestAddress HTML Editor 2003 - shareware
  Rychlý a přehledný HTML editor, vhodný pro každého uživatele.

 • Stahujte na této adrese (4.7 MB).
 • HotDog Professional 6 - shareware 
  Nástroj pro tvorbu HTML stránek jak pro profesionály, tak i příležitostné webmastery. Kód svých stránek máte plně pod kontrolou. Impementována je i podpora pro cizí (v tomto případě neanglické) jazyky a skriptování pomocí PHP.

 • Stahujte na této adrese (12.1 MB).
 • CuteHTML 2.3 - shareware
  Profesionální HTML editor nabízející pokročilé funkce. Poskytuje možnost editovat několik souborů najednou. Díky barevně odlišeným tagům usnadňuje práci. Také obsahuje funkcí automatického vkládání tagu.

 • Stahujte na této adrese (902 kB).
 • Magic HTML Studio 2.0 - freeware
  Nový (výrobce nešetří slůvkem "profesionální") HTML editor pro tvorbu internetových stránek. Snadno ovladatelné uživatelské rozhraní dokáže pracovat s více dokumenty naráz, obsahuje předdefinovatelné Javascripty, pomocí utility CGI QuickBuilder je hračkou vytvořit počítadlo, konferenci nebo návštěvní knihu.

 • Stahujte na této adrese (3.67 MB).
 • Golden HTML Editor 4.8.3 - freeware
  Zatím poslední verze českého freewarového HTML editoru autora Pavla Poláka. Mezi jeho přednosti patří strukturovaná syntaxe (nejen HTML, ale i dalších jazyků - JavaScript, Perl...), možnost importovat tabulky z Excelu, detailní nápověda, podpora PHP3, CSS... Ochutnávka před veřejnou betou páté verze, která je ve stádiu příprav.

 • Stahujte na této adrese (1.2 MB).
 • PSPad 4 4.2.0 - freeware
  Původní český editor nejen pro programátory - tak zní originální průvodní charakteristika freewarového textového, programátorského a ASCII HTML editoru, který je atraktivní nejen svou nulovou cenou a relativně nízkou nenáročností na systémové zdroje, ale především více než slušnou paletou funkcí a poskytovaných služeb, včetně českého slovníku pro kontrolu pravopisu.

 • Stahujte na této adrese (1.3 MB).
 • 1st Page 2000 v2.0 final - freeware
  Perfektní a hlavně přehledný editor obsahující všechny funkce moderního editoru. Program svým vzhledem připomíná klasický notepad. Je určen jak naprostým laikům, tak již zkušeným programátorům. Nabízí plnou podporu rozhraní Web TV, ASP, SSI, Cold Fusion, DHTML, JavaScript, VBscript a HTML 4.0. 1st Page také nabízí 450 naprogramovaných javascriptů.

 • Stahujte na této adrese (460 kB).
 • H-Brouczek 2.5 - freeware
  Český free html editor podporuje kódovou i WYSIWYG editaci. První verze programu oficiálně vyšla v červnu 2000. Program má jednoduché ovládání a vysoký funkční komfort. Umožňuje editaci a vytváření dokumentů HTML, ASP, PHP a CSS (ty jsou potřebné k výrobě či správě vlastních stránek nebo prezentací).

 • Stahujte na této adrese (5.4 MB).
 • Webster 1.2.8.2 - freeware
  Webster je HTML editor, který umožňuje tzv. poloWYSIWYG návrh HTML. Obsahuje pomocníky Code Filler a HTML Translator, které vaší práci s vytvářením HTML kódu maximálně zjednodušují.

 • Stahujte na této adrese (1.2 MB).
 • AceHTML 5.07.0 - freeware
  HTML editor pro tvorbu a management webových stránek, mezi jehož výhody patří univerzalita a také slušná rychlost celého programu. Pátá inkarnace profesionálního HTML editoru nyní přichází s podporou XHTML, optimalizací kódu, Link Validatorem, kontrolou "pravopisu" CSS, HTML a JavaScriptu a kompatibilitou s WinXP. Mezi další novinky patří ještě například přímá spolupráce s PHP a Perl scripty, poznámkový blok a nové editační nástroje.

 • Stahujte na této adrese (3.4 MB).
 •  

  Nejnovější audio a MP3 programy
  Reinkarnace P2P systému AudioGalaxy v podobě programu GLT Poliane, nový eDonkey klient, CoCsoft Stream Down pro grabování streamů z Windows Media Playeru a RealOne, studio pro restauraci zvuku Dart XP a mnoho dalšího nabízí aktuální přehled audio programů.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy k nahlédnutí zde.
 • Přímý odkaz do rubriky Stahuj

  Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma... (dosud vyšlo)

  Datum vydání Zaměření
  18.03.2003 Legrácky
  25.03.2003 Surfujeme offline
  18.03.2003 Chcete e-mailovat?
  04.03.2003 S čím na FTP?
  25.02.2003 Software na úpravu fotografií
  18.02.2003 Instant messengery
  11.02.2003 Souboroví manažeři
  04.02.2003 Editace a střih video souborů (2)
  28.01.2003 Správa diskových oblastí
  21.01.2003 Editace a střih video souborů (1)
  07.01.2003 Osobní firewally a antivirové řetězce
  31.12.2002 Silvestrovský nářez
  18.12.2002 Testujeme výkon PC
  10.12.2002 Ovladače, drivery
  03.12.2002 Antivirové programy
  26.11.2002 Vypalovací programy
  19.11.2002 Prohlížeče obrázků
  12.11.2002 Prohlížeče internetových stránek
  05.11.2002 Software do kanceláře
  01.11.2002 Lepíme díry, zabezpečujeme systém
  22.10.2002 Správci pamětí
  15.10.2002 Internet a utility
   
  Autor:
  Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Aplikace nahradí zapomenutou myš.
  Aplikace pro tablety: náhrada myši či bezpečné připojení k wi-fi

  V dnešním výběru aplikací poradíme, jak nahradit zapomenutou počítačovou myš, jak se bezpečně připojit i k volné wi-fi síti, jak dostat stejný e-mailový klient...  celý článek

  První nativní 4K UHD Blu-ray na českém trhu.
  Ochrana 4K Ultra HD Blu-ray podlehla. Nový program ji dokáže odstranit

  Ochrana označovaná jako AACS 2.0 byla prolomena a už se objevil i program, který ji dokáže obejít a stáhnout video z 4K Blu-ray disků.  celý článek

  Adobe Flash
  Adobe varuje před novou chybou. Aktualizujte si Flash

  Společnost Adobe opravila jednu chybu, která umožnila napadnout počítač přes upravený dokument.  celý článek

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.