Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - bez kodeku ani ránu

aktualizováno 
Rádi sledujete videoklipy na svém PC? Stává se vám občas, že některé z nich ne a ne přehrát? Pak potřebujete do operačního systému nainstalovat sadu kodeků, jež vám umožní sledovat jak komprimovaný formát videa, tak poslouchat audio. My vám je dnes nabízíme všechny a pěkně pohromadě.

Především díky moderní technologii se sledování filmů v posledních několika letech přesouvá i na domácí počítače. Ty tam jsou doby, kdy sledování aktuálních movie bylo doménou kina či videa. Na sklonku století se totiž rozšířil nový fenomén, takzvané kompresní formáty, které oblast videa posunuly na další metu.

Softwarový týden
V poněkud slabším týdnu (co se SW týče) se přece jen objevilo několik zajímavých aplikací, jež by neměly ujít vaší pozornosti. Intel například vydal další verzi identifikačního nástroje Intel Processor Frequency 5.5. Program vám sdělí, na jaké skutečné frekvenci má pracovat vaše Pentium či Celeron - stahujte zde. DVD decrypter 3.1.5.0 se také dočkal nepatrného vylepšení. Ripovat DVD filmy tak nyní může úplně každý, včetně začátečníků - nová verze. Podobně jako předchozí program pro zálohování DVD disků se i obdobný nástroj DVD Shrink dočkal aktualizace na verzi 1.03. Internetový browser Opera je nyní ve verzi 7.10, kdo má zájem, může stahovat zde. Jestliže vlastníte jakýkoliv operační systém Windows, pak neváhejte a záplatujte - Nebezpečná chyba v operačním systému Windows. V závěru týdne byla také uvolněna další vývojová beta verze kodeku DivX Pro 5.0.4 Schizo.

Kodeky, kam se podíváte
Pro plynulé přehrávání videa v komprimovaném formátu je zapotřebí disponovat rychlým strojem. Není tedy výjimkou, že některé nové tituly se budou trhat i na Pentiu III 800 MHz. Naštěstí u těchto strojů můžete pro plynulejší přehrávání nastavit nižší kvalitu obrazu. K cukanému přehrávání dochází totiž z důvodu vysokého zpracovávání (dekódování) datového toku, který PC nezvládá. To mají na starost právě nástroje označené jako kodeky. Jde vlastně o jakýsi ovladač, který systému říká, jak má pracovat s daným formátem. Mezi nejrozšířenější patří DivX a XviD. Podobná situace je i u zvuku. Ten se pro snížení kapacity kóduje do - ACC, Ogg Vorbis, MP3 atd. V dnešním přehledu tak najdete jak jednotlivé kodeky pro video, tak pro audio. A pro toho, kdo si netroufá nebo neví, jaké druhy kodeků instalovat do systému, jsou připraveny poslední tři odkazy. V nich se ukrývají balíčky s kompletní sadou nejrozšířenějších kodeků

TOP programy v uplynulém týdnu:

Zaměření

Internet-programy

Název

K-Lite Codec Pack

Down2Home

Download Accelerator Plus

Verze

1.3 Final

1.3

5.3.0.0

Popis

Marně hledáte na internetu různé kodeky pro přehrání video souboru? Již nepátrejte. Zkuste instalační balík K-lite, který obsahuje všechny pěkně pohromadě.

Chcete mít neustálou kontrolu nad tím, kolik jste proserfovali, či jak vám sviští internetové připojení od vašeho providera? Pak zkuste tento program.

Stahovač, který nestahuje pouze jednu, ale několik částí souboru zároveň, které se po dokončení zkompletují a vytvoří plnohodnotný celek. Tímto procesem se download urychlí.

Více na...

Technet.cz

Technet.cz

Technet.cz

Velikost

3.8 MB

2.2 MB

1.7 MB

Staženo celkově/týdně

5084x/385x

533x/533x

17894x/258x

Stahujte na

URL - Stahuj

URL - Stahuj

URL - Stahuj

Oficiální stránky

K-lite

JITServ

SpeedBit Ltd.

Databáze Stahuj je denně aktualizována a objevují se zde ty nejlepší programy a utility, které by vám určitě neměly uniknout. Jednotlivé programy jsou v databázi tříděny podle oblastí, do nichž spadají. Nechybí u nich krátký popis či další užitečné údaje (velikost souboru, výrobce). Program můžete oznámkovat. Věříme, že si ze seznamu, případně samotné rubriky vyberete software, který pro vás bude užitečný...

Video a audio kodeky:

DivX kodek 3.11 :-) Alpha - freeware
Jde o upravený MPEG-4 kodek, který nemá s Microsoftem nic společného. Bylo odstraněno omezení na použití s Windows Media Encoderem. Vznikl pod projektem OpenDivX. Není kompatibilní s DivX 4.x a 5.x.

 • Stahujte na této adrese (700 kB).

  DivX kodek 4.12 - freeware
  Projekt společnosti DivX Networks. Balík kromě kodeku obsahuje i free video přehrávač, takže po nainstalování může uživatel video hned sledovat.

 • Stahujte na této adrese (565 kB).

  DivX kodek 5.0.3 verze ne Pro freeware a Pro adware
  Poslední verze komprimačního video-kodeku. Programátoři DivXNetworks rozdělili kodek do tří verzí - placenou, neplacenou ale s adwarem, a free - volnou. Kromě nově přidaných funkcí (oproti DivX 5.0.2) byla opravena i řada stávajících chyb a vylepšeny některé komprimační vlastnosti.

 • Stahujte na adrese verzi DivX Pro (3.3 MB) a DivX Free (3.1 MB)
 • XviD - freeware
  Legendární MPEG-4 kodec Xvid Open Source, šířený podle GNU. O XviD kodeku se již delší dobu hovoří jako o nástupci DivXu a v současnosti je to jediný kodek, který s ním dokáže držet krok. Jako Open-Source projekt prochází neustálým vývojem. V jeho prospěch hovoří především vysoká optimalizace, lepší kompresní poměr a rychlejší enkódování. Mezi nejpoužívanější mutace patří následující verze od těchto človíčků:  

 • Stahujte na adrese uManiac`s 24.02.2003.1100 (288 kB)
 • Stahujte na adrese Nic`s 30/03/03 (424 kB)
 • Stahujte na adrese Koepi's 04102002-1 (411 kB)
 • VP3 3.2.5.0 - freeware
  Videokodek pro nízké datové toky. Nutná bezplatná registrace na firemních stránkách.

 • Stahujte na této adrese (1.29 MB).
 • QuickTime 6.0 - freeware
  Spolu s jedním z nejrozšířenějších přehrávačů je distribuován soubor kodeků s podporou MPEG-4 videa.

 • Stahujte na této adrese web instaler (532 kB).
 • Ogg Vorbis ACM v.0.0.3.6 - freeware
  Kodek pro přehrávání filmů s Ogg Vorbis formátem audia. Audio kodek, multiplexor a DirectShow filtr pro přehrávání, kvalitnější než MP3.

 • Stahujte na této adrese (1.2 MB).
 • AC3 Filter 0.68b - freeware
  Další verze audio kodeku AC3Filter, který je potřebný pro přehrávání oblíbených video souborů AVI s AC3 zvukem. Připomínáme, že bez přítomnosti tohoto kodeku v operačním systému video sice uvidíte, ale zvuk neuslyšíte. AC3 DirectShow dekoder, podpora S/PDIF.

 • Stahujte na této adrese (573 kB).
 • Fraunhofer MPEG1 Layer-3 ACM v.1.2 Pro - freeware
  Kodek MP3 včetně DirectShow filtru.

 • Stahujte na této adrese (246 kB).
 • K-Lite Codec Pack 2.02 - freeware
  Instalační balíček obsahující všechny možné (i nemožné) audio a video kodeky s výstižným názvem K-Lite Codec Pack. V něm navíc najdete pěknou porcičku multimediálních pomůcek pro sledování vašich oblíbených filmů (BSplayer atd.).Ke stažení jsou nabízeny dvě verze - Full a Basic, lišící se obsaženými komponentami. Recenzi naleznete zde

 • Stahujte na této adrese - Full 2.02 (6.9 MB) a Basic 2.02 (2.9 MB).
 • Codec Pack All in 1 5.0.4.5 - freeware
  Jde o jednoduchý instalační program, který na počítač nainstaluje sadu DirectShow filtrů potřebných pro přehrávání filmů. Obsahuje všechny používané audio a video filtry pro přehrávání DVDripů. Codec Pack All in 1 obsahuje automatické zjišťování nových verzí z internetu. Navíc pochází z českých dílen.

 • Stahujte na této adrese (2.9 MB).
 • Nimo Codec Pack 5.0 build 9 beta 1 - freeware
  Další populární balíček zahrnující všechny používané kodeky v současné době. Obsahuje všechny filtry, ovšem pozor při jejich výběru. Některé z nich se navzájem nesnesou, jsou totiž nekompatibilní.

 • Stahujte na této adrese (7.4 MB).
 • Nejnovější audio a MP3 programy
  Ať už chcete hudbu poslouchat nebo míchat živě na party, skládat či remixovat, nebo si hrát s hudebními soubory, určitě si v posledním přehledu vyberete. Navrch ještě přinášíme novou verzi BlindWrite 4.3.1 pro kopírování chráněných CD, P2P klient Overnet 0.47 a náhradu za QuickTime od Apple.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy k nahlédnutí zde.
 • Přímý odkaz do rubriky Stahuj

  Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma... (dosud vyšlo)

  Datum vydání Zaměření
  08.04.2003 Vytváříme HTML stránky
  18.03.2003 Legrácky
  25.03.2003 Surfujeme offline
  18.03.2003 Chcete e-mailovat?
  04.03.2003 S čím na FTP?
  25.02.2003 Software na úpravu fotografií
  18.02.2003 Instant messengery
  11.02.2003 Souboroví manažeři
  04.02.2003 Editace a střih video souborů (2)
  28.01.2003 Správa diskových oblastí
  21.01.2003 Editace a střih video souborů (1)
  07.01.2003 Osobní firewally a antivirové řetězce
  31.12.2002 Silvestrovský nářez
  18.12.2002 Testujeme výkon PC
  10.12.2002 Ovladače, drivery
  03.12.2002 Antivirové programy
  26.11.2002 Vypalovací programy
  19.11.2002 Prohlížeče obrázků
  12.11.2002 Prohlížeče internetových stránek
  05.11.2002 Software do kanceláře
  01.11.2002 Lepíme díry, zabezpečujeme systém
  22.10.2002 Správci pamětí
  15.10.2002 Internet a utility
    
  Autor:
  Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Notebook
  Stáhněte si zdarma: Vdechněte právě pořízeným fotografiím retro vzhled

  Jako kdyby byly pořízeny Polaroidem a před dávnou dobou. Přitom jsou to fotografie zcela nové. Chcete-li i vy takové vytvářet, použijte program XnRetro....  celý článek

  Aplikace nahradí zapomenutou myš.
  Aplikace pro tablety: náhrada myši či bezpečné připojení k wi-fi

  V dnešním výběru aplikací poradíme, jak nahradit zapomenutou počítačovou myš, jak se bezpečně připojit i k volné wi-fi síti, jak dostat stejný e-mailový klient...  celý článek

  Nabídka aplikací pro přehrávání videí ve Windows 10
  V nových Windows patrně nebude Media Player

  Příští týden má být uvedena nová verze Windows 10 s označením Fall Creators Update. Podle aktuálního zjištění má být z jeho součástí odstraněn multimediální...  celý článek

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.