Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - souboroví manažeři

aktualizováno 
Chcete výkonného, ale zároveň jednoduchého správce souborů v operačním systému? Připadá vám průzkumník ve Windows nepohodlný a pro vaši práci naprosto nevhodný? Pak určitě zavítejte do dnešního přehledu software zdarma, kde na vás čeká hned několik velice silných alternativ.

Práce se soubory v operačním systému Windows nemusí být pro každého uživatele PC lehkou záležitostí. Pro snadnou manipulaci s daty můžete zajisté využít služeb Průzkumníku, ale ten disponuje jen základními funkcemi. Na řadu pak přicházejí souboroví manažeři.

Záplaty všude, kam se podíváš
V úterý se objevila opravená verze vypalovacího programu Nero Burning ROM od společnosti Ahead, kde byly odstraněny některé problémy aktuální verze, která byla vypuštěna před několika dny. Ta tentokrát obsahovala i kompletní changelog právě pro 5.5.10.7b. Vzápětí nato také programátoři internetového browseru Opera vydali opravenou verzi velmi děravé, sedmičkové řady. Příznivci oblíbeného ničitele spyware se v polovině týdne konečně dočkali zcela přepracovaného programu Ad-aware 6.0. Ten nyní navíc disponuje hlubší kontrolou a mnohem jednodušším ovládáním - více zde. Společnost Microsoft uvolnila další opravné balíčky pro OS Windows XP a internetový prohlížeč IE 5.xx a 6.xx, další informace naleznete v této aktualitě. V závěru týdne potom začal odpočet do vypuštění další generace syntetického benchmarku 3D Mark03.

Průzkumník je mrtev, ať žijí manažeři
Stále více uživatelů PC disponuje velkou kapacitou disků. Ty se pak samozřejmě stále rychleji zaplňují různými daty, ať už jde o MP3 soubory, filmy či hry. A proto není udržet si pořádek ve všech těchto souborech vůbec jednoduché. Naštěstí existují programy označované jako správci souborů nebo souboroví manažeři. Ty disponují nejen standardními funkcemi jako Průzkumník, ale i dalšími doplňky, které ulehčují práci. Jde například o integrované prohlížeče, FTP klienty, hromadné přejmenování souborů a práci se sítí. Těchto manažerů existuje nepřeberné množství, ale jeden z nich by na vašem disku neměl v žádném případě chybět.

TOP programy v uplynulém týdnu:

Zaměření

Internet-programy

Název

Ad-aware

Spybot-S&D

Nero Burning ROM

Verze

6.0

1.1

5.5.10.7b

Popis

Software slouží k odstraňování nežádoucích programů (tzv. spyware), jenž pracují ve vašem počítači a odesílají velké množství důvěrných informací prostřednictvím internetu.

Jde o zdatného ničitele spyware a adware na vašem PC. Jednoduše najde všechny agenty a pěkně s nimi zatočí.

Nero je dokonalý zapisovací program, který umožňuje vytvořit prakticky libovolný druh CD.

Více na...

Technet.cz

Technet.cz

Technet.cz

Velikost

1.4 MB

2.3 MB

13 MB

Staženo celkově/týdně

1250x/1250x

1053x/1053x

2792x/237x

Stahujte na

URL - Stahuj

URL - Stahuj

URL - Stahuj

Oficiální stránky

Lavasoft

Patrick M. Kolla

Ahead Software

Databáze Stahuj je denně aktualizována a objevují se zde ty nejlepší programy a utility, které by vám určitě neměly uniknout. Jednotlivé programy jsou v databázi tříděny podle oblastí, do nichž spadají. Nechybí u nich krátký popis či další užitečné údaje (velikost souboru, výrobce). Program můžete oznámkovat. Věříme, že si ze seznamu, případně samotné rubriky vyberete software, který pro vás bude užitečný...

Pro tento týden Technet.cz doporučuje následující programy:

Souboroví manažeři:

PD-Utils 
Utilitka představující sadu užitečných nástrojů, které pracují v prostředí Windows. Jsou freewarovou alternativou obdobných komerčních či sharewarových programů pro správu souborů, které jsou dostupné v lokalizované verzi či jako původní české programy.

 • Stahujte na této adrese (1.8 MB).

  WinSCP 2.2
  WinSCP je volně šiřitelný SCP klient pro Windows 95/98/ME/NT/2000/XP používající SSH. Jeho hlavním účelem je bezpečné kopírování souborů mezi lokálním a vzdáleným počítačem. Mimo této základní funkce umožňuje WinSCP provádět některé další operace se soubory.

 • Stahujte na této adrese (1.4 MB).

  Servant Salamandr 2.0
  Výkonný správce souborů pochází z českých programátorských dílen a je určen pro všechny verze Windows. Je malý, rychlý, stabilní a uživatelsky příjemný. Je podobný oblíbeným MS-DOSovým správcům souborů - např. Norton Commanderu. Podporuje metody drag&drop, místní nabídky a operace se soubory přes schránku. Umožní vám práci na síťových discích bez nutnosti mapování (podporuje UNC cesty).

 • Stahujte na této adrese (1.3 MB).
 • Total Commander 5.5
  Total Commander představuje mezi uživateli oblíbeného správce souborů, který se velmi nápadně podobá kdysi velmi rozšířené obdobě tohoto programu, která byla určená pro operační systém MS-DOS. V současné době se jedná o nejrozšířenějšího souborového manažera. Pro jeho volbu hovoří i kompletní česká lokalizace.

 • Stahujte lokálně na této adrese (1.3 MB).
 • 2xExplorer 1.4.1.2
  Už samostatný název programu napovídá, že se jedná o manažera, který svým vzhledem připomíná Průzkumníka ve Windows. Velikost a rozmístění oken lze libovolně měnit a tím zaručuje zvýšenou efektivitu při práci. Mezi jeho silné stránky patří nenáročné nastavení chování programu.

 • Stahujte na této adrese (392 kB).
 • Archiver 4.0.6
  Prográmek je určen všem uživatelům PC, kteří chtějí efektivně spravovat obsah HDD, CD a dalších médií a dávají přednost systému dvou panelů před rozhraním windows exploreru. ARCHIVER umožňuje načíst obsah médií a pak bez jejich fyzické přítomnosti provádět řadu funkcí: především FIND, SEARCH, COMPARE a DUPLICITY. Na fyzicky dostupných médiích podporuje ještě funkce běžného souborového manažeru. Všechny funkce (až na několik výjimek) transparentně pracují s obsahy souborů ZIP/ARJ/RAR včetně jejich adresářové struktury.

 • Stahujte na této adrese (1 MB).
 • Diskman 2.4
  Diskman je souborový manažer ve stylu osvědčeného Norton Commanderu. Umíte-li v NC pracovat, nebude vám ani ovládání Diskmana činit žádné potíže. Jestliže jste nikdy podobný manažer nepoužívali, rychle si zvyknete - Diskman plně využívá možností prostředí Win32, jako např. multithreading (můžete třeba "kompresit" data a zároveň prohlížet adresáře či soubory), konfigurovatelné lišty s tlačítky operací, seznamem disků či ikonkami pro rychlé spouštění aplikací a podobně. Kromě toho Diskman obsahuje plno funkcí, které vám zjednoduší práci v prostředí Windows, ale většina jiných manažerů je zatím neobsahuje. Velkou výhodou Diskmana je kompletně česká nápověda a integrace češtiny, např. autodetekce kódování češtiny při prohlížení a editaci ascii souborů usnadní práci se staršími dokumenty pořízenými v DOSovém prostředí.

 • Stahujte na této stránce (celkem 4 jednotlivé soubory).
 • WinNC Professional 3.03
  Program patří jednoznačně mezi ty, které se řadí svým vzhledem k Total Commanderu. Kromě běžných operací disponuje funkcí rozdělování souborů, integrovaným prohlížečem obr. a malým benchmarkem.

 • Stahujte lokálně na této adrese (5.9 MB).
 • Turbo Navigator 1.46
  Autor svůj program považuje za mix Windows Commanderu a Průzkumníka. Jde o manažera s podporou funkcí drag and drop, vestavěným prohlížečem všech multimédií a dalšími funkcemi.

 • Stahujte na této adrese (869 kB).
 • Beyond Compare 2.0.1 
  Tento program dokáže porovnávat dva adresáře a soubory v nich, umí přesouvat texty z jednoho do druhého, upravovat je atd. Rozdíly lze nastavením zvýraznit barevně dle vlastních požadavků.

 • Stahujte na této adrese (1.5 MB).
 • Power Desk 5.0
  Další klasický správce souborů na HDD. Disponuje vyhledáváním souborů, přidáváním poznámek, barevným odlišením a dalšími funkcemi. Program je dodáván ve dvou verzích - freeware a komerční. V první zmiňované nejsou k dispozici některé funkce.

 • Stahujte na této adrese (1.6 MB).
 •  

  Audio a MP3 programy
  Množství nových programů pro zpracování zvuku: audio editor od autorů FruityLoops, restaurování nahrávek z LP, vícestopý záznam, MIDI syntezátory a samplery. Nadílku doplňují přehrávače, konvertory, aplikace pro vypalování dat a zpracování videa.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy k nahlédnutí zde.
 • Přímý odkaz do rubriky Stahuj

   

  Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma... (dosud vyšlo)

  Datum vydání Zaměření
  04.02.2003 Editace a střih video souborů (2)
  28.01.2003 Správa diskových oblastí
  21.01.2003 Editace a střih video souborů (1)
  07.01.2003 Osobní firewally a antivirové řetězce
  31.12.2002 Silvestrovský nářez
  18.12.2002 Testujeme výkon PC
  10.12.2002 Ovladače, drivery
  03.12.2002 Antivirové programy
  26.11.2002 Vypalovací programy
  19.11.2002 Prohlížeče obrázků
  12.11.2002 Prohlížeče internetových stránek
  05.11.2002 Software do kanceláře
  01.11.2002 Lepíme díry, zabezpečujeme systém
  22.10.2002 Správci pamětí
  15.10.2002 Internet a utility

   

  Autor:
  Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Tipy a triky pro Windows 10
  Tipy pro Windows 10: automatické zapínání wi-fi či vyšší zabezpečení

  Ruční deaktivace wi-fi připojení a její automatická aktivace po určité době zajistí, že vás nikdo v tuto chvíli nebude rušit. Ukážeme také, jak v oznamovací...  celý článek

  Notebook
  Stáhněte si zdarma: Vdechněte právě pořízeným fotografiím retro vzhled

  Jako kdyby byly pořízeny Polaroidem a před dávnou dobou. Přitom jsou to fotografie zcela nové. Chcete-li i vy takové vytvářet, použijte program XnRetro....  celý článek

  Google Home - domov pro Asistenta Google
  Vyberte si pohlaví. Google Assistant nabídne i mužský hlas

  Digitální asistentky měly zatím vždy ženský hlas, ale nyní si u Googlu můžete vybrat, stačí v nastavení přepnout z Voice 1 na Voice 2. A ozve se chlap.  celý článek

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.